Narzędzia Akcesoria Chemia

Narzędzia do pracy pod napięciem PPN KLAUKE

bezpieczeństwo pracy

Narzędzia do pracy pod napięciem PPN KLAUKE

Zapewnienie warunków dla bezpiecznej pracy, to jeden z podstawowych celów realizowanych przez firmę KLAUKE. Poniżej krótka charakterystyka naszej oferty w tym zakresie.

Narzędzia do 1kV

Oprócz typowych narzędzi ręcznych spełniających dyrektywę IEC60900, takich jak wkrętaki, obcinaczki, kombinerki, firma KLAUKE na  targach ENERGETAB przedstawiła nową rodzinę hydraulicznych narzędzi akumulatorowych do pracy pod napięciem 1000V (jak widać z sukcesem). Podlegają one dodatkowej procedurze badawczej IEC62841-1. Rodzina narzędzi obejmuje 5 typów nożyc. W tym nożyc do linek AFL, szyn prądowych, prętów i drutów stalowych, żył zbrojonych. A zatem niezmiernie przydatne dla ekip serwisujących np. osiedlowe linie napowietrzne, oświetlenie uliczne, przyłącza czy też wymiany słupów. Ponadto oferujemy 2 praski do końcówek kablowych – jedną bezmatrycową, a drugą z wymiennymi matrycami serii „22”. W ofercie jest także narzędzie uniwersalne z wymiennymi głowicami: do zaprasowywania z matrycami serii „22”, do cięcia linek z rdzeniem typu AFL, do cięcia żył Cu/Al, do cięcia bolców. 

Narzędzia dostarczane są w walizkach z tworzywa sztucznego w kolorze pomarańczowym. W zakres dostawy wchodzą: narzędzie, 1 akumulator Li-Ion 18V/1,5 Ah MAKITA, ładowarka szybka LGL1. W walizkach znajduje się także miejsce na zapasowy akumulator, matryce lub głowice.

Narzędzia do pracy pod napięciem PPN KLAUKE do 60kV/100kV

To specjalne narzędzia pozwalające na próbne cięcie żył mogących znajdować się „pod napięciem”. Zasady postępowania w tym zakresie określa norma EN50340. Dopuszcza ona zastosowanie tego typu nożyc do inwazyjnego sprawdzenia czy przewidywany do cięcia kabel znajduje się „pod napięciem”, czy też nie. Szczegółowo opisane w normie zasady pracy oraz zabezpieczenia pracowników znajdują swoje odbicie w specyfikacji technicznej tego typu narzędzi. To między innymi: co najmniej 10 metrowej długości certyfikowany wąż hydrauliczny,  zestaw uziemiający oraz specjalna procedura ustawiania nożyc względem ciętej żyły. No i szczegółowa procedura bezpieczeństwa operatorów tych narzędzi. W przypadku żył zbiorczych dopuszczalne napięcie w żyle to 60kV, w przypadku żył pojedynczych to 100kV.

bezpieczeństwo pracy

KLAUKE oferuje w tym zakresie dwa rozwiązania oparte na narzędziach elektrohydraulicznych:

Seria ESSG – nożyce otwarte lub ESSGG – nożyce typu „gilotyna”

nożyce tej serii pozwalają na cięcie żył Cu/Al. bez opancerzenia o maksymalnych średnicach w przypadku głowic otwartych: 65 bądź 105mm, w przypadku głowicy zamkniętej jest to 120mm. W skład zestawu wchodzą: nożyce, 1 akumulator Li-Ion 18V/3,3Ah MAKITA, ładowarka szybką LGL1, wąż hydrauliczny atestowany o długości 10 metrów, zestaw do uziemienia.

zestaw do uziemienia

 Seria ASSG – nożyce otwarte lub ASSGG – nożyce typu „gilotyna”

nożyce otwarte

narzędzie spełnia wymagania tej samej normy, zaś rzucającą się w oczy różnicą jest zastosowanie oddzielnej pompy akumulatorowej oraz możliwość sterowania narzędziem bądź z włącznika znajdującego się na obudowie pompy, bądź korzystając z pilota przewodowego, który zapewnia dodatkowe 1,5 metra odległości. Na pompie umieszczony jest ekran LCD, który wyświetla wartości osiągniętego ciśnienia pracy, informuje o stanie naładowania akumulatorów. W przypadku tego narzędzia, zakresy maksymalnych średnic dla głowic otwartych to 65mm, 105mm oraz 120mm. Zaś dla głowic typu „gilotyna” są to 85mm i 105mm. Dostarczany użytkownikowi zestaw zawiera: nożyce, 2 akumulatory Li-Ion 18V/3,3Ah MAKITA (jeden „roboczy”, drugi rezerwowy), ładowarkę, wąż hydrauliczny atestowany o długości zgodnej z normą, czyli 10 metrów oraz zestaw uziemiający. W przypadku wariantu 120mm zestaw znajduje się w dwóch walizkach i dodatkowo dostarczany jest wózek do ich transportu.

Praca na napowietrznych liniach wyłączonych

bezpieczna praca

KLAUKE w swej ofercie ma również narzędzie, które samo w sobie nie jest atestowane do pracy PPN. Jednak bardzo dobrze sprawdza się w miejscach trudnodostępnych. Są to nożyce typu ES20/ES32RMCCFM z bezprzewodowym sterowaniem Bluetooth®.

Pierwszy z typów ES20RMCCFM wyposażony jest w głowicę tnącą żyły AFL o średnicy do 20mm. Drugie ostrze przeznaczone jest do cięcia „zwykłych” żył wielodrutowych.

Narzędzie, jak widać na zdjęciu, pozwala na pracę z zastosowaniem tyczki. Narzędzie pozwala również na bezpieczną pracę przy np. wycince zerwanych linii w  terenie niedostępnym dla pojazdów z wysięgnikiem. Specjalny uchwyt znajdujący się w zestawie blokuje włącznik i  przenosi sterowanie pracą narzędzia do bezprzewodowego  pilota. Mocowanie tyczki jest  mocowaniem uniwersalnym.  Wszystkie przedstawione narzędzia są w ofercie handlowej POLTRADE TECHNOLOGIES.

bezpieczna praca

 

 

 

Wszystkie przedstawione Narzędzia do pracy pod napięciem PPN KLAUKE dostępne w naszym sklepie