Pomiary elektryczne i nieelektryczne

Lokalizator rur i kabli Amprobe UAT-620

lokalizator infrastruktury

Wykrywanie i lokalizacja metalicznej infrastruktury podziemnej staje się z roku na rok coraz ważniejsze. Wiadomości medialne donoszą raz za razem o katastrofach wynikających z prowadzenia prac wykopowych bez wstępnego rozeznania z wykorzystaniem lokalizatora infrastruktury podziemnej. Firma Beha-Amprobe w bieżącym roku wprowadziła do oferty serię nowych lokalizatorów infrastruktury podziemnej Beha-Amprobe UAT-600. Najwyższym modelem jest lokalizator rur i kabli Amprobe UAT-620. Nową serię wyróżnia przede wszystkim wysoka kategoria bezpieczeństwa CAT IV 600V. Pozwala ona na przeprowadzenie bezpiecznych lokalizacji w sieciach kablowych niskiego napięcia.

Lokalizatory UAT Dostarczane są w dwóch konfiguracjach:  UAT610 oraz  UAT620

Inżynierowie AMPROBE projektując zestaw lokalizacyjny postawili na głównie na wytrzymałość środowiskową oraz wysoką dokładność pomiarową, która pozwala na precyzyjny pomiar infrastruktury podziemnej do głębokości 6m (30 m w trybie RF). Wysoka jakość użytych materiałów oraz wykonania zapewniła wysoki stopień szczelności IP54, jak i wytrzymałość na upadki z wysokości do 1m.

W skład zestawu służącego do detekcji infrastruktury podziemnej i lokalizacji uszkodzeń powłok niemetalicznych wchodzą następujące elementy:

UAT-600-RE – Odbiornik – wytrzymały odbiornik został wyposażony w monochromatyczny wyświetlacz zapewniający najwyższą czytelność, nawet w kiepskich warunkach oświetleniowych. Odbiornik może pracować w trybie pasywnym, co oznacza wykorzystanie częstotliwości sieciowej 50Hz. Pozwala to na lokalizację zasilonych linii kablowych. Tryb radiowy RF daje natomiast możliwość lokalizacji niezasilonych linii kablowych oraz innej  infrastrukturze podziemnej pogrążonej w ziemi do głębokości 30m.

UAT600

UAT-600-TE – Nadajnik pozwala na zastosowanie 3 metod aktywnego podawania sygnału do obiektu podziemnego:

  • podawanie sygnału metodą indukcyjną poprzez wbudowaną antenę ramową
  • bezpośrednie, galwaniczne podłączenie nadajnika do obiektu – to najdokładniejsza metoda przy lokalizacji odcinka kablowego czy rurociągu.
  • wykorzystanie cęgi nadawczej do podawania indukcyjnego sygnału z nadajnika do pętli odbiorczej.

Cega Nadawcza

Cęga nadawcza SC-600-EUR

Szerokie rozwarcie cęgi pozwala założyć ją na kable o dużych przekrojach, jak również na inną infrastrukturę podziemną (tak jak rury). Cęga nadawcza pozwala na dokładną lokalizację wybranej części pogrążonej w ziemi infrastruktury poprzez wykorzystanie dwóch częstotliwości 8kHz oraz 33kHz. Cęga nadawcza wchodzi tylko i wyłącznie w skład zestawu UAT-620.

UAT620

TL-UAT-600 – Sondy do bezpośredniego połączenia transmitera z pogrążoną infrastrukutrą.

Na wyposażeniu jest wytrzymała torba, która zapewnia bezpieczny transportu zestawu.

Dodatkowym akcesorium jest ramka do lokalizacji punktowej uszkodzeń powłok niemetalicznych:

AF-600-EUR A-Frame

AF 600

Przejdź do naszego sklepu i poznaj parametry techniczne lokalizator rur i kabli Amprobe UAT-620