Pomiary elektryczne i nieelektryczne

Problemy z energią elektryczną

Problemy z energią elektryczną

Czy Ty również miewasz problemy z energią elektryczną? Często nawet o tym nie wiemy, a te problemy mogą bardzo dużo kosztować. Jak sprawdzić jakość energii elektrycznej ?

Problemy z energią elektryczną

Jeżeli w Twoim domu czy miejscu pracy często dochodzi do:

  • awarii sprzętu elektrycznego;
  • resetowania samoczynnego urządzeń;
  • wybijania bezpieczników;
  • wyzwalania wyłączników;
  • mocnego rozgrzewania transformatorów lub silników;
  • uruchamiania zasilaczy bezprzerwowych UPS

może to świadczyć o problemach z instalacją elektryczną.

Takie problemy mogą być poważne i bardzo kosztowne. Mogą doprowadzić do awarii sprzętu elektronicznego, utraty bardzo ważnych i cennych danych, mogą powodować nadmierny pobór prądu.

Przyczyny źle działającej instalacji elektrycznej:

  • Zapad napięcia – jest to nagłe zmniejszenie napięcia zasilającego do wartości w przedziale od 90% do 1 % napięcia deklarowanego , po którym, w krótkim czasie, następuje wzrost napięcia do poprzedniej wartości. Umownie czas trwania zapadu napięcia wynosi od 10 ms do 1 minuty. Może to doprowadzić do uszkodzeń: komputerów, urządzeń sterowanych elektronicznie, napędów elektrycznych, silników oraz lampy wyładowczych
  • zakłócenia harmoniczne: odkształcenia od idealnego kształtu sinusoidalnego prądu. Ich skutkiem jest często przegrzewanie się przewodów neutralnych, transformatorów, bezpieczników, wyłączników automatycznych;
  • migotanie: (cykliczne, wolnozmienne wahania napięcia) – są powodem migotania światła, co jest szkodliwe bezpośrednio dla naszego samopoczucia;
  • asymetria napięcia: (ang. voltage unbalance)– stan, w którym wartości napięć fazowych nie są sobie równe lub gdy kąty przesunięć wskazowych między kolejnymi fazami nie są sobie równe. W odniesieniu do układów trójfazowych asymetrię napięcia definiuje się jako stan, w którym wartości skuteczne trzech napięć fazowych nie są jednakowe lub gdy kąty przesunięć między nimi różnią się od 120°) – asymetria powoduje głównie przegrzewanie się silników i akumulatorów;

Jeżeli wyżej opisane problemy występują tylko u Ciebie w mieszkaniu, nie możesz liczyć na pomoc ze strony dostawcy energii elektrycznej. Nie jesteś jednak w sytuacji bez wyjścia. Możesz szybko uporać się z problemem sam, bez ponoszenia już dalszych kosztów na naprawę zepsutego sprzętu, czy płacenia coraz wyższych  rachunków za energię elektryczną.

Jak pozbyć się problemu?

Każda instalacja wymaga właściwej obsługi i cyklicznej kontroli. W domach mieszkalnych czasookres dokładnych oględzin instalacji wynosi ok 5 lat. Podczas takich właśnie oględzin możesz szybko zidentyfikować błąd w instalacji, naprawić go i zabezpieczyć, aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Dzięki odpowiednim narzędziom, kontrola Twojej instalacji przebiegnie szybko i bezproblemowo.

Jako platynowy dystrybutor firmy Fluke oferujemy intuicyjne i bezpieczne narzędzia ułatwiające rozwiązywanie problemów z instalacją elektryczną.

Koniec z awariami, migotaniem światła i dużymi rachunkami za prąd.

Zadzwoń już dziś: +48 32 608 59 51

Zakupisz nie tylko sprzęt lub usługę, ale również szkolenie, które ułatwi Ci rozpoczęcie pracy z urządzeniem pomiarowym.

Dzięki nam rozwiążesz wszystkie problemy z jakością zasilania w mieszkaniu, domu czy firmie.